Aktualności

Rekomendacja T

2012-11-05

W najbliższym czasie KNF planuje wprowadzić zmiany dotyczące zasad oceny zdolności kredytowej klientów detalicznych. Miałaby w tym pomóc Rekomendacja T, której projekt został przedstawiony przez KNF w październiku. Jej celem byłaby regulacja działalności banków w obszarze kredytów konsumenckich. Więcej w artykule: http://finanse.wnp.pl/knf-chce-ozywic-rynek-kredytow,181200_1_0_0.html

Jakość obsługi w bankach

2012-10-09

Nawiązanie odpowiedniej relacji to klucz do sukcesu. Do takiego wniosku zaczynają dochodzić również banki, bo zadowolony Klient to taki, który wróci do placówki. Więcej tutaj:
http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/ranking-bankow-2012/banki-inwestuja-w-relacje,30280,1

Niezależny doradca finansowy - prawda czy mit?

2012-09-21

Czy możliwe jest bycie niezależnym w przypadku doradców finansowych? Klienci niejednokrotnie zadają sobie tego typu pytania. Eksperci z Kancelarii Finansowej Tritum Group twierdzą, że wszystko zależy od podejścia do klienta i od doświadczenia doradcy.

Raport – Doradztwo finansowe w Polsce w 2012 rok

2012-09-03

Gazeta Wprost, a także portal bankier.pl stworzyli raport, dotyczący doradztwa finansowego w Polsce w 2012 roku. Raport powstał na podstawie badania opinii na temat polskich firm doradztwa finansowego. Więcej informacji w raporcie:
http://www.bankier.pl/static/att/90000/2492942_RaportRynekDoradztwaFinansowegow

Doradca finansowy czy inwestycyjny – czym różnią się te zawody

2012-08-27

W miarę jak rozwija się rynek usług finansowych, przybywa doradców. Dla potencjalnych Klientów rozróżnienie doradców nie zawsze jest proste. Co kryje się za pojęciem doradcy finansowego, a co charakteryzuje doradcę inwestycyjnego? Wielu Klientów zadaje sobie to pytanie. Aby rozwiać wątpliwości zachęcamy do zapoznania się z artykułem:
http://www.comperia.pl/doradca-finansowy-a-doradca-inwestycyjny-brzmi-podobnie-ale-to-zupelnie-co-innego.html

Co zrobić, gdy stajemy się niewypłacalni? – upadłość konsumencka

2012-08-07

O tym, jak odpowiednio przygotować wniosek o upadłość konsumencką dowiadujemy się z poradnika przygotowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych. W poradniku uzyskamy informacje, między innymi o tym, jakie są skutki ogłoszenia upadłości i co należy w takiej sytuacji zrobić. Więcej: http://www.kpf.pl/pliki/etyka/poradnik.pdf

VI Spotkanie Pomorskiej Grupy Kompetencji Klastrowych

2012-08-06

Na początku sierpnia, przedstawiciel Kancelarii Finansowej Tritum Group, a także Klastra Finansowego, wziął udział w kolejnym spotkaniu Pomorskiej Grupy Kompetencji Klastrowych. Spotkanie było podsumowaniem dotychczasowych prac Grupy, a także prac eksperckich, na którym zostały przedstawione wyniki monitoringu klastrów Województwa Pomorskiego przeprowadzone przez Departament Rozwoju Gospodarczego.

Celem prac Grup Klastrowych było przygotowanie wstępnych uwag dotyczących planowanej roli klastrów i inicjatyw klastrowych w gospodarce Pomorza. Zespoły tematyczne poruszały problemy, między innymi, finansowania klastrów, barier wewnątrzklastrowych, procesu 3S – którego celem jest model współpracy, łączący świat biznesu z nauką. Z prezentacjami, poszczególnych grup tematycznych, można zapoznać się na stronie: http://klastry.pomorskie.eu/aktualnosc.php?id=185

Księga piąta, czyli Kodeks Dobrych Praktyk Funduszy Hipotecznych

2012-07-12

KPF postanowił uregulować pracę funduszy hipotecznych. Wszystkie jednostki, które podlegają Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych muszą dostosować się do wprowadzonych zasad. Więcej na temat wartości, o których mówi księga piąta, w artykule:
http://inwestycje.pl/kredyty_mieszkaniowe/Konferencja-Przedsiebiorstw-Finansowych-reguluje-prace-funduszy-hipotecznych;169478;0.html

Wynik finansowy firm pośredniczących

2012-07-09

Jak podaje Gazeta Prawna, pośrednicy finansowi w Polsce mają się dobrze. Oznacza to również, że coraz więcej osób korzysta z ich usług. Jaki był wynik finansowy firm pośredniczących w roku 2011? Więcej w artykule:
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/629750,posrednicy_kredytowi_maja_sie_bardzo

Zespoły tematyczne Pomorskiej Grupy Kompetencji Klastrowych

2012-06-18

W trakcie III Spotkania Grupy Kompetencji Klastrowych przedstawiono propozycję utworzenia grup tematycznych Pomorskiej Grupy Kompetencji Klastrowych. Zaproponowano utworzenie trzech zespołów tematycznych: Organizacji i Zarządzania Inicjatyw Klastrowych; Finansowania Inicjatyw Klastrowych; Innowacji, Rozwoju i Transferu Technologii Inicjatyw Klastrowych.
Kancelaria Finansowa Tritum Group Sp. z o.o. dołączyła do Zespołu Finansowania Inicjatyw Klastrowych.